UOKiK

Termin:

23 września 2014 r.

Miejsce:

Golden Floor

Seminarium

Jedyne takie spotkanie..

Działania Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów stają się dla ubezpieczycieli codziennością. Stąd odpowiednie przygotowanie do współpracy z Urzędem staje się kluczową dla firm umiejętnością. To trzeba wiedzieć i umieć.
Istotne są operacyjne cele Urzędu. Ubezpieczyciel musi wiedzieć i jak się przygotować, i jak współpracować z Urzędem. Również, czego wymagać.

Kluczowe zagadnienia

  • Konkurencja w sektorze ubezpieczeniowym
  • Kompetencje Prezesa UOKiK
  • Procedury Compliance
  • Ochrona konsumentów usług ubezpieczeniowych

Dla kogo

  • Menedżerowie departamentów prawnych ubezpieczycieli
  • Radcowie prawni ubezpieczycieli
  • Menedżerowie departamentów produktowych
  • Departamenty compliance

Miejsce

Centrum Konferencyjne Golden Floor

Budynek Atlas Tower (dawne Millennium Plaza)
al. Jerozolimskie 123a
02-017 Warszawa

Zobacz szczegóły miejsca

Program seminarium

Dzień 1 - Wtorek, 23 września 2014 r.
9:00

Rejestracja

(powitalna kawa, herbata)

9:30

Rozpoczęcie seminarium

9:30

Niezapowiedziana kontrola albo przeszukanie Prezesa UOKiK - jak się zachować?

dr Bartosz Turno, Wojciech Kulczyk, WKB

10:30

Przerwa kawowa

10:45

Konkurencja w sektorze ubezpieczeniowym a kompetencje Prezesa UOKiK. Doświadczenia praktyczne

Aleksander Stawicki, dr Bartosz Turno, WKB

11:45

Przerwa kawowa

12:00

Ochrona konsumentów usług ubezpieczeniowych w działalności Prezesa UOKiK

dr hab. Jakub Pokrzywniak, WKB

13:00

Lunch

13:30

Sądowa kontrola rozstrzygnięć Prezesa UOKiK

dr Tomasz Kwieciński, Aleksander Stawicki, WKB

14:30

Przerwa kawowa

14:45

Procedury compliance i ich rola w minimalizacji ryzyka naruszenia prawa konkurencji. Doświadczenia praktyczne

Anna Grykin, LINK4

15:45

Zakończenie seminarium

 

Zgłoszenie na seminarium nie jest możliwe. Zainteresowanych prosimy o kontakt:
office@InsuranceMeetingPoint.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prowadzący seminarium:

Anna Grykin

X

Radca prawny, Dyrektor Departamentu Prawnego i Compliance Link4 Towarzystwa Ubezpieczeń S.A. Z rynkiem usług finansowych związana od 1999 roku. Od kilku lat zarządza zarówno sferą prawną jak i compliance w towarzystwie ubezpieczeń

ZAMKNIJ

Wojciech Kulczyk

X

Prawnik w Zespole Prawa Konkurencji kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr. Absolwent Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Odbył praktyki w amerykańskiej firmie prawniczej Gibson, Dunn & Crutcher w Brukseli. Autor publikacji z zakresu prawa konkurencji. Doradza klientom WKB we wszystkich aspektach związanych z prawem konkurencji, w tym w sprawach dotyczących porozumień ograniczających konkurencję (porozumienia horyzontalne jak i wertykalne), praktyk polegających na nadużywaniu pozycji dominującej (ze szczególnym uwzględnieniem działalności w sektorach regulowanych), kontroli koncentracji przedsiębiorców i naruszeń zbiorowych interesów konsumentów.

ZAMKNIJ

dr Tomasz Kwieciński

X

Radca prawny, starszy partner w kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr.
Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. W 1972 r. ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a w 1978 r. uzyskał stopień doktora nauk prawnych.
Jest współzałożycielem i starszym wspólnikiem w kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr. W latach 1995-2003 był doradcą i partnerem w kancelarii Wardyński i Wspólnicy.
Rozległe doświadczenie Tomasza Kwiecińskiego obejmuje prawo spółek, prawo cywilne, prawo zamówień publicznych. Brał udział w wielu projektach prywatyzacyjnych i restrukturyzacyjnych. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych i arbitrażowych oraz świadczeniu bieżącej obsługi prawnej dla klientów korporacyjnych.

ZAMKNIJ

dr hab. Jakub Pokrzywniak

X

Radca prawny, partner w kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr.
Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2000 r.) W 2004 r. obronił pracę doktorską z zakresu prawa cywilnego i uzyskał stopień doktora nauk prawnych. W 2014 uzyskał habilitację w dziedzinie nauk prawnych. Jakub Pokrzywniak specjalizuje się w prawie energetycznym, prawie ubezpieczeń gospodarczych oraz prawie zamówień publicznych. Jego dorobek naukowy obejmuje kilkadziesiąt pozycji, w tym autorstwo lub współautorstwo czterech książek
i dwóch poradników. Z dniem 1 stycznia 2013 r. Jakub Pokrzywniak uzyskał status partnera w WKB, gdzie współkieruje zespołem prawa ubezpieczeniowego i zespołem prawa energetycznego. Doradzał kilkunastu ubezpieczycielom i brokerom z Polski oraz z zagranicy; w 2014 roku był rekomendowany przez Chambers w dziedzinie prawa ubezpieczeniowego.

ZAMKNIJ

Aleksander Stawicki

X

Doradza klientom w zakresie wszelkich aspektów zgodności ich działalności z prawem konkurencji. Był także zaangażowany w wiele postępowań przed organami ochrony konkurencji: Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Komisją Europejską oraz przed organami regulacyjnymi, jak również przed sądami rozpatrującymi sprawy z zakresu ochrony konkurencji, ochrony zbiorowych interesów konsumentów oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji. Kierowany przez niego zespół prawników prowadził wiele projektów w zakresie inwestycji w odnawialne źródła energii. Nadzoruje także prace zespołu prawników obsługującego jeden z największych podmiotów z sektora transportu i logistyki.
Kieruje zespołem prawa konkurencji. Nadzoruje także prace prawników doradzających klientom z sektora energetycznego w zakresie inwestycji w odnawialne źródła energii oraz prawników, którzy doradzają klientom z sektora transportu i logistyki. Posiada także rozległe doświadczenie w projektach z zakresu zamówień publicznych.

ZAMKNIJ

dr Bartosz Turno

X

Radca prawny, Counsel w Zespole Prawa Konkurencji kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr. Absolwent Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu (na którym uzyskał również stopień doktora nauk prawnych) oraz Uniwersytetu Londyńskiego - King's College (LL.M. in Competition Law). Prowadzi zajęcia na Podyplomowym Studium Prawa Konkurencji przy Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Pracował w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, odbył staż w Wydziale ds. Karteli Dyrekcji Generalnej ds. Konkurencji (DG COMP) Komisji Europejskiej w Brukseli. Pracował również w amerykańskiej firmie prawniczej Skadden, Arps w Brukseli. Autor szeregu publikacji z zakresu unijnego i polskiego prawa konkurencji, w tym autor książki na temat programu łagodzenia kar pieniężnych (leniency) oraz współautor komentarza do ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Prelegent podczas wielu krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych. Rekomendowany przez Chambers Europe specjalista w zakresie prawa konkurencji. Doradza klientom WKB we wszystkich aspektach związanych z prawem konkurencji, w tym: kartelami, programami leniency i porozumieniami dystrybucyjnymi; praktykami polegającymi na nadużywaniu pozycji dominującej (w szczególności w sektorach regulowanych) oraz kontrolą koncentracji i prawem ochrony konsumentów.

ZAMKNIJ

Zgłoszenia:

Zgłoszenie na seminarium nie jest możliwe. Zainteresowanych prosimy o kontakt:
office@InsuranceMeetingPoint.com

Pytania:

Wszelkie pytania zwiazane z seminarium można kierować na:
office@InsuranceMeetingPoint.com

 

 

 

Inne spotkania

Seminaria:

Małżonek, konkubent, partner życiowy, dziecko, domownik, osoba bliska - problemy ubezpieczeniowe (zakres odpowiedzialności, wyłączenie odpowiedzialności, przypisanie winy, regres)

Regres ubezpieczeniowy i możliwości jego wyłączenia

Ubezpieczenie OC PPM - nowości legislacyjne

W przygotowaniu

Regres ubezpieczeniowy

Ubezpieczenia NNW

Leasing a ubezpieczenia

Ubezpieczenia transportowe

Ubezpieczenia Autocasco

Ostatnie spotkania

Ubezpieczenia AUTOCASCO - produkt, odpowiedzialność, wyłączenia, likwidacja

Ubezpieczeniowe aspekty leasingu pojazdów a rekomendacja U KNF

Ubezpieczenia NNW - produkt, odpowiedzialność, wyłączenia, likwidacja

Alkohol, narkotyki, leki psychotropowe, niepoczytalność - znaczenie dla zakresu odpowiedzialności ubezpieczyciela oraz ewentualnych roszczeń regresowych

 

Newsletter: